Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

WORK-LIFE BALANCE

Home office – bajka czy koszmar?

Czy telefony i maile mogą dać Ci poczucie przynależności do firmy jeśli nie jesteś tam fizycznie obecny? Czy Twoja efektywność w dresach i kapciach jest większa niż w biznesowej garsonce? Czy rzeczywiście zyskasz więcej czasu dla rodziny jeśli odpadnie Ci czas dojazdu do i z biura? Dla niektórych spełnienie marzeń, dla innych koszmar. Praca z domu czyli home office – błogosławieństwo czy przekleństwo?

Wielozadaniowość – pomaga czy ogranicza?

Z tego co nam wiadomo – w XXI wieku sztukę wielozadaniowości ludzkość ma opanowaną do perfekcji. Potrafimy wykonywać kilka, a nawet kilkanaście czynności jednocześnie. Czy tak zwany "multitasking" pomaga nam, czy raczej przeszkadza?

Ciągle pracuję, a efektów nie ma

Work-life balance dla opornych

Lista zadań w kalendarzu piętrzy się w zastraszającym tempie, a Ty z przerażeniem przyjmujesz do wiadomości, że doba ma tylko 24 godziny? Nadmiar obowiązków spędza Ci sen z powiek i masz wrażenie, że zaraz zostaniesz wgnieciony w podłogę? Masz poczucie, że się nie wyrabiasz a zaległości coraz więcej? Przerwij to i odnajdź równowagę w życiu.

Wyrzuty sumienia

Doceń swoje kompetencje

Prawda jest smutna – większość z nas nie potrafi walczyć o swoje. Bez względu na to czy mowa jest o rynku pracy, czy o relacjach międzyludzkich – często nie doceniamy własnych umiejętności. Najwyższy czas żeby to zmienić.

Uwierz w siebie w końcu

Szacunek do siebie to podstawa funkcjonowania w świecie. Wpływa nie tylko na to, jak postrzegasz swoje możliwości oraz jak działasz, ale również na wizerunek Twojej osoby w oczach innych.

Zmotywuj się do działania

Jest Ci gigantycznie ciężko wykrzesać z siebie choć odrobinę energii i chęci do działania? Do większości zadań zbierasz się z niechęcią, opieszałością, z musu? Co zrobić żeby mieć pałer do działania? :)

Zrób listę, sprawdź dwa razy

Poznaj godziny, w których najlepiej pracujesz i zwiększ swoją efektywność

Czy zdarzają Ci się tzw. „zawieszki” i problemy ze skupieniem uwagi na konkretnym zadaniu, a chwilę później wykonujesz tą samą czynność w zawrotnym tempie? Twoja efektywność w pracy zależna jest przede wszystkim od pory dnia – poznaj swój rytm i godziny, w których pracujesz najskuteczniej.

Południowy sen zimowy

Postanowienia noworoczne. Jak ich dotrzymać?

Wiedzieliście, że aż 80% ludzi co roku postanawia poprawę i wyznacza sobie postanowienia noworoczne? A wiecie ilu spośród nich konsekwentnie ich dotrzymuje? Zaledwie 8%! 

Jest początek lutego – wielce prawdopodobne zatem, że właśnie przeżywacie pierwsze kryzysy, rozczarowania i frustracje z tytułu niedotrzymanych postanowień noworocznych. Postanowienia noworoczne z pewnością warto podejmować, jednak co robić, aby ich dotrzymać? Macie szansę na korektę postanowień na 2015! :)

Chęć jest, ale czy moja?

Dobre patenty na dobre rozpoczęcie dnia

Stało się – znowu niedziela dobiega końca i nieuchronnie zbliża się pięć dni żmudnej pracy. Zamiast zamartwiać się tym, co nieuchronne przeczytaj nasz artykuł i wypróbuj niezawodne sposoby na to, jak każdy dzień rozpoczynać pełnym energii i chęci do działania.

Zacznij już w niedzielę

Zimowy spadek nastroju - jak się nie dać?

Sezonowe zaburzenia afektywne (seasonal affective disorder, SAD) widnieją w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. Charakteryzują się one m.in. obniżonym nastrojem, ubytkiem energii, zmniejszeniem aktywności i generalnym "nie-chceniem". Zaniżona jest również zdolność do odczuwania przyjemności. Często pojawia się zmęczenie, nawet tuż po pokonaniu 150 metrów z autobusu do biura. Sen staje się zaburzony, a apetyt obniżony. Samoocena i pewność siebie również leci na łeb na szyję.

Poznaj ranking najmniej stresujących zawodów!

CareerCast kilka dni temu opublikował ranking najmniej stresujących zawodów w USA. Według metodologii CareerCast te zawody są w największym stopniu wolne od stresu, oferują najzdrowsze i najmniej obciążające warunki pracy, przynoszą najwięcej satysfakcji i są nienajgorzej płatne. Metodologia CareerCast brała pod uwagę 200 różnych zawodów i analizowała 11 czynników, które mogą decydować o wskaźniku stresu występującym przy danym zawodzie (np. konieczność podróży służbowych, konieczność konkurowania z innymi, zmianowość pracy, poziom wynagrodzenia itd.).

Strony