Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

Dobre patenty na dobre rozpoczęcie dnia

Czerwony miś

Stało się – znowu niedziela dobiega końca i nieuchronnie zbliża się pięć dni żmudnej pracy. Zamiast zamartwiać się tym, co nieuchronne przeczytaj nasz artykuł i wypróbuj niezawodne sposoby na to, jak każdy dzień rozpoczynać pełnym energii i chęci do działania.

Zacznij już w niedzielę

Przygotowanie do nadchodzącego tygodnia warto rozpocząć już w niedzielę. Odpowiednie nastrojenie się psychiczne do zbliżającego się poniedziałku pozwoli Ci łatwiej wejść w nowy tydzień. Warto przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, wyprasować koszulę i pomalować paznokcie już dzisiaj. Dodatkowo już dziś wieczorem napełnij czajnik wodą i przygotuj zestaw do zrobienia porannej kawy/herbaty – będziesz przeszczęśliwy/a kiedy rano nie będziesz musiał wykonywać dodatkowych czynności :) Oszczędzisz sobie w ten sposób szaleńczego wyścigu z czasem jutro rano. Dodatkowo warto usiąść na chwilę z kalendarzem jeszcze dzisiaj i sporządzić listę zadań z podziałem na nadchodzące dni. Pozwoli Ci to wejść w obowiązki z dużo mniejszym stresem i przerażeniem. Poczujesz siłę oraz chęć do działania, ponieważ będziesz mieć już gotowy plan i poczucie kontroli nad nadchodzącym tygodniem.

Przestaw budzik

Czy wiesz, że nastawiając budzik codziennie tylko 15 minut wcześniej, w perspektywie tygodnia pracy zyskujesz aż... godzinę? Z jednej strony wydawać się może, że nie jest to wiele czasu. Z drugiej jednak, poświęcając godzinę tygodniowo, w rok jesteś w stanie nauczyć się podstaw nowego języka obcego! My chcemy zachęcić Cię do poświęcenia codziennie rano 15 minut krótką przebieżkę wkoło bloku lub kilka brzuszków na dywanie :). Dlaczego? Wysiłek fizyczny pozytywnie wpłynie nie tylko na Twoją sylwetkę i kondycję, ale też wyzwoli wydzielanie się serotoniny, która zwyczajowo nazywana jest hormonem szczęścia. Po krótkim treningu dzień rozpoczniesz znacznie szczęśliwszy/a oraz bardziej witalny. Wejdziesz w niego z dużą dawką energii i siły do działania.

W drodze do pracy

Warto zaplanować również drogę do pracy, ponieważ spędzamy w niej średnio 30 minut każdego ranka. Zamiast poddawać się czarnym myślom, może warto zagospodarować ten czas na przyjemności lub... naukę? Możesz wrzucić na słuchawki ulubioną płytę, ale jeśli potrzebujesz dawki motywacji lub pobudzenia wyobraźni – na rynku dostępnych jest całe mnóstwo różnych audiobooków z obszaru „motywacja”. Możesz też zainwestować w kurs językowy. Istnieją specjalnie skomponowane kursy audio stworzone specjalnie dla osób nastawionych na to, aby uczyć się "w drodze" słuchając mp3.

Poplotkuj

Jeżeli nie lubisz słuchać radia, kursy Cię nie interesują, a na audiobookach nie jesteś w stanie się skupić – warto wprowadzić w życie rytuał porannej rozmowy telefonicznej z dobrym znajomym. Jeżeli do pracy dojeżdżasz samochodem, a nie masz wbudowanego zestawu głośnomówiącego, warto w taki zainwestować. Może się okazać, że Twój dobry znajomy dokładnie w tym samym czasie jest w drodze do pracy i będzie to świetny czas na nadrobienie zaległości towarzyskich, wymianę soczystych plotek po weekendzie, wzajemne podkręcenie dobrego nastroju albo wspólne pobiadolenie na rozpoczynający się tydzień.

Jeśli macie swoje zwyczaje, rytuały i patenty dzięki którym rozpoczynacie dzień z uśmiechem – podzielcie się :)