Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

Rozmowa kwalifikacyjna

Poszukujesz informacji o tym jak powinna wyglądać idealna rozmowa kwalifikacyjna? Dążysz do tego, aby w zderzeniu z rekruterem zawsze wygrywać? Wizja rozmowy o pracę powoduje u Ciebie mocny niepokój?
W tym miejscu piszemy tylko o tym, jak osiągnąć mistrzostwo w skutecznym odpowiadaniu na pytania rekrutacyjne, jak opanować stres towarzyszący rozmowie rekrutacyjnej, a także jak zjednać sobie rekruterów. Sugerujemy o co pytać i co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej. Poruszamy też kłopotliwe i drażliwe kwestie, takie jak rozmowa na temat oczekiwań finansowych lub dyskryminacja kandydatów podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Piszemy o wszystkim tym, co może Cię spotkać podczas rozmowy o pracę – od momentu pierwszego telefonicznego kontaktu z potencjalnym pracodawcą, przez pierwszy uścisk dłoni z rekruterem, po samo przyjęcie bądź odrzucenie oferty pracy. Rozmowa kwalifikacyjna jest procesem złożonym, dynamicznym i pełnym niespodzianek, ale my wyznajemy zasadę, że pracę dostają nie Ci, którzy są najlepsi, ale Ci którzy są najlepiej przygotowani do spotkania rekrutacyjnego.

Trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

19 Czerwiec, 2015
Trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Udana rozmowa kwalifikacyjna to sztuka trafnego odpowiadania na pytania – również te najtrudniejsze. Z którymi pytaniami kandydaci nie zawsze potrafią sobie poradzić? W tym artykule prezentujemy najbardziej popularne pytania-wyzwania, te najbardziej znienawidzone przez kandydatów a równocześnie najbardziej lubiane przez rekruterów! :)

Poznaj listę najtrudniejszych pytań...

Typowe i najczęstsze pytania zadawane na rozmowie kwalifikacyjnej

25 Maj, 2015
Typowe i najczęstsze pytania zadawane na rozmowie kwalifikacyjnej

W jaki sposób możesz podnieść swoje szanse na sukces w procesie rekrutacyjnym? Z pewnością warto zastanowić się nad tym, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej pojawiają się najczęściej, a także przygotować sobie na nie gotowe odpowiedzi. Pod wpływem stresu towarzyszącego rozmowie kwalifikacyjnej możesz stracić płynność wypowiedzi i zapomnieć o najważniejszych faktach. Im wyższe będzie...

11 najbardziej barwnych typów kandydatów

11 Październik, 2015
11 typów kandydatów

Kandydaci podczas spotkania rekrutacyjnego czasem zachowują się nieprofesjonalnie, czasem zabawnie a czasem zdumiewająco dziwnie! Zobaczcie jakie są najbardziej powszechne temperamenty kandydatów, które rekruterzy próbują najpierw zidentyfikować, a następnie zdetronizować! :) 

 

Drobny przestępca – zmienia fakty i wersje wydarzeń kilkakrotnie w ramach tej...

Jak podziękować za rozmowę rekrutacyjną

14 Wrzesień, 2015
Podziękowanie za rozmowę rekrutacyjną

Spotkanie rekrutacyjne jest spotkaniem biznesowym, w którym jedna strona prawdopodobnie ma coś do zaoferowania drugiej stronie. Na gruncie rekrutacji, tak samo jak w każdym innym obszarze biznesu, warto pielęgnować i rozwijać relacje. Jeśli jesteś handlowcem lub w jakimkolwiek obszarze odpowiadasz za relacje z klientami – pewnie nie raz zdarzyło Ci się wysłać do klienta maila z...

O co pytać na rozmowie o pracę

6 Wrzesień, 2015
O co pytać na rozmowie kwalifikacyjnej

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zazwyczaj gdzieś w jej końcowej fazie, pojawia się ze strony rekrutera pytanie: Czy ma Pan/i do mnie jakieś pytania?

Najgorsza możliwa reakcja ze strony kandydata to nabranie wody w usta i szybka kapitulacja stwierdzeniem: „Wszystko o co chciałem zapytać, już Pani powiedziała. Wszystko już wiem.”

Dziś piszemy o tym co mówić...

Po czym poznasz, że rekruter cię nie polubił

15 Czerwiec, 2015

Czy jestem dobrym kandydatem? Czy osiągnięcia, o których opowiadam zainteresowały rekrutera? Jak wysokie są moje szanse na to, że dostanę propozycję pracy? Pewnie nie raz podczas rozmowy kwalifikacyjnej próbowałeś przejrzeć rekrutera, zastanawiając się nad tym jakie są jego odczucia i opinie wobec Twojej osoby.

Rekruter nie jest w stanie kontrolować wszystkich swoich odruchów, a...

Czego pragnie kandydat

24 Maj, 2015
Kandydaci

A gdyby tak zapytać kandydatów o to, jak wypadli w procesie rekrutacyjnym... rekruterzy, którzy tenże proces prowadzili? Zapytaliśmy!

W czasach, w których Candidate Experience (czyli wrażenia i emocje kandydata wyniesione z procesu rekrutacji w danej firmie) może decydować o tym, czy pracodawca będzie w stanie przyciągnąć do...

Zagrywki rekruterów

23 luty, 2015

Nie tylko Ty, jako kandydat do pracy, przygotowujesz się do rozmowy rekrutacyjnej. Również osoba sprawdzająca Twoje kompetencje musi dokładnie zaplanować spotkanie. Jak manipulują nami rekruterzy, by uzyskać informacje, o które im chodzi?

Poczekasz sobie, poczekasz

9 na 10 rekruterów każe kandydatom na siebie czekać. Recepcjonistka lub asystentka prowadzi...

Przygotuj się i bądź sobą - 8 niezawodnych wskazówek przed spotkaniem rekrutacyjnym

5 luty, 2015
Wskazówki przed spotkaniem rekrutacyjnym

Szukasz wymarzonej pracy. Wysłałeś/aś swój życiorys do kilku firm i...udało się! Rekruter zadzwonił i zaprosił Cię na spotkanie. Nasze gratulacje! Pierwszy krok już za Tobą! Teraz pozostało tylko przygotować się do rozmowy w cztery oczy.

Poniżej znajdziesz 8 prostych, ale niezawodnych wskazówek, dzięki którym zrobisz mocne wrażenie podczas spotkania a także unikniesz wpadek.

...

Z pamiętnika poszukiwaczki pracy czyli prawdziwa opowieść z morałem :)

26 Styczeń, 2015
Pamiętnik rekrutera

Pamiętam czas, kiedy będąc już absolwentką studiów wyższych... ba! Będąc już nawet Panią magister z oceną celującą w indeksie, rozpoczęłam poszukiwania „pierwszej prawdziwej pracy”. Z racji tego, że od zawsze starałam się podchodzić bardzo świadomie do „zarządzania własną karierą”, jeszcze podczas studiów uwielbiałam angażować się w różne inicjatywy, staże, praktyki. Bardzo liczyłam na to...

Strony