Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

Rozmowa kwalifikacyjna

Poszukujesz informacji o tym jak powinna wyglądać idealna rozmowa kwalifikacyjna? Dążysz do tego, aby w zderzeniu z rekruterem zawsze wygrywać? Wizja rozmowy o pracę powoduje u Ciebie mocny niepokój?
W tym miejscu piszemy tylko o tym, jak osiągnąć mistrzostwo w skutecznym odpowiadaniu na pytania rekrutacyjne, jak opanować stres towarzyszący rozmowie rekrutacyjnej, a także jak zjednać sobie rekruterów. Sugerujemy o co pytać i co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej. Poruszamy też kłopotliwe i drażliwe kwestie, takie jak rozmowa na temat oczekiwań finansowych lub dyskryminacja kandydatów podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Piszemy o wszystkim tym, co może Cię spotkać podczas rozmowy o pracę – od momentu pierwszego telefonicznego kontaktu z potencjalnym pracodawcą, przez pierwszy uścisk dłoni z rekruterem, po samo przyjęcie bądź odrzucenie oferty pracy. Rozmowa kwalifikacyjna jest procesem złożonym, dynamicznym i pełnym niespodzianek, ale my wyznajemy zasadę, że pracę dostają nie Ci, którzy są najlepsi, ale Ci którzy są najlepiej przygotowani do spotkania rekrutacyjnego.

Trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

19 Czerwiec, 2015
Trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Udana rozmowa kwalifikacyjna to sztuka trafnego odpowiadania na pytania – również te najtrudniejsze. Z którymi pytaniami kandydaci nie zawsze potrafią sobie poradzić? W tym artykule prezentujemy najbardziej popularne pytania-wyzwania, te najbardziej znienawidzone przez kandydatów a równocześnie najbardziej lubiane przez rekruterów! :)

Poznaj listę najtrudniejszych pytań...

Typowe i najczęstsze pytania zadawane na rozmowie kwalifikacyjnej

25 Maj, 2015
Typowe i najczęstsze pytania zadawane na rozmowie kwalifikacyjnej

W jaki sposób możesz podnieść swoje szanse na sukces w procesie rekrutacyjnym? Z pewnością warto zastanowić się nad tym, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej pojawiają się najczęściej, a także przygotować sobie na nie gotowe odpowiedzi. Pod wpływem stresu towarzyszącego rozmowie kwalifikacyjnej możesz stracić płynność wypowiedzi i zapomnieć o najważniejszych faktach. Im wyższe będzie...

Najcięższe grzechy rekruterów

19 Wrzesień, 2016

Nie wszyscy rekruterzy są przyjaźni i fajni – wiemy. Nie zawsze działa zasada: „odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu”. Przyczyny są różne – brak serca do swojej pracy, brak umiejętności albo po prostu chwilowy spadek formy i słabszy dzień. Jakie są największe grzechy rekruterów? Pewnie jest ich wiele…Ale jakim grzechom rekruterzy ulegają najczęściej?

Rekruter na fali...

Najczęściej spotykane typy rekruterów

14 Wrzesień, 2016

Wśród osobowości rekruterów można znaleźć prawdziwe perełki. Zdarzyło Wam się spotkać podczas rozmowy kwalifikacyjnej któryś z poniższych gatunków? :) 

  • Człowiek Pokerface

Z Jego ust często możesz usłyszeć, że rekrutacja objęta jest niezwykle wysokim stopniem poufności, że nie może zdradzić nazwy pracodawcy, że poziom zarobków...

Jak sprawić wrażenie osoby pewnej siebie

2 Sierpień, 2016
Niepewny siebie kandydat

Spotkanie oko w oko z rekruterem to sytuacja na tyle stresująca, że może odebrać pewność siebie nawet tym, którzy doskonale znają swoją wartość, brylują w sytuacjach towarzyskich i są pewni swoich umiejętności. Co można zrobić, żeby w sytuacjach nagłego spadku wiary w swoje możliwości, mimo wszystko zostać odebranym jako osoba pewna siebie? 

Niezawodne zabiegi, które sprawią że...

Poniedziałek czy czwartek – który dzień tygodnia wybrać na spotkanie rekrutacyjne

25 Lipiec, 2016
Zamyślony kandydat przed rozmową kwalifikacyjną

Rekruterzy też ludzie. Tak jak większość z nas, prawdopodobnie nie lubią poniedziałków, w piątek o godzinie piętnastej w myślach otwierają drugie piwo w ulubionej miejscówce i też mają swoich szefów, którzy śledzą efektywność ich pracy. Energia, entuzjazm i zapał do pracy rekruterów zależny jest oczywiście od różnych czynników – w tym również od dnia tygodnia!

...

11 najbardziej barwnych typów kandydatów

11 Październik, 2015
11 typów kandydatów

Kandydaci podczas spotkania rekrutacyjnego czasem zachowują się nieprofesjonalnie, czasem zabawnie a czasem zdumiewająco dziwnie! Zobaczcie jakie są najbardziej powszechne temperamenty kandydatów, które rekruterzy próbują najpierw zidentyfikować, a następnie zdetronizować! :) 

 

Drobny przestępca – zmienia fakty i wersje wydarzeń kilkakrotnie w ramach tej...

Jak podziękować za rozmowę rekrutacyjną

14 Wrzesień, 2015
Podziękowanie za rozmowę rekrutacyjną

Spotkanie rekrutacyjne jest spotkaniem biznesowym, w którym jedna strona prawdopodobnie ma coś do zaoferowania drugiej stronie. Na gruncie rekrutacji, tak samo jak w każdym innym obszarze biznesu, warto pielęgnować i rozwijać relacje. Jeśli jesteś handlowcem lub w jakimkolwiek obszarze odpowiadasz za relacje z klientami – pewnie nie raz zdarzyło Ci się wysłać do klienta maila z...

O co pytać na rozmowie o pracę

6 Wrzesień, 2015
O co pytać na rozmowie kwalifikacyjnej

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zazwyczaj gdzieś w jej końcowej fazie, pojawia się ze strony rekrutera pytanie: Czy ma Pan/i do mnie jakieś pytania?

Najgorsza możliwa reakcja ze strony kandydata to nabranie wody w usta i szybka kapitulacja stwierdzeniem: „Wszystko o co chciałem zapytać, już Pani powiedziała. Wszystko już wiem.”

Dziś piszemy o tym co mówić...

Po czym poznasz, że rekruter cię nie polubił

15 Czerwiec, 2015

Czy jestem dobrym kandydatem? Czy osiągnięcia, o których opowiadam zainteresowały rekrutera? Jak wysokie są moje szanse na to, że dostanę propozycję pracy? Pewnie nie raz podczas rozmowy kwalifikacyjnej próbowałeś przejrzeć rekrutera, zastanawiając się nad tym jakie są jego odczucia i opinie wobec Twojej osoby.

Rekruter nie jest w stanie kontrolować wszystkich swoich odruchów, a...

Strony