Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

Jak podziękować za rozmowę rekrutacyjną

Podziękowanie za rozmowę rekrutacyjną

Spotkanie rekrutacyjne jest spotkaniem biznesowym, w którym jedna strona prawdopodobnie ma coś do zaoferowania drugiej stronie. Na gruncie rekrutacji, tak samo jak w każdym innym obszarze biznesu, warto pielęgnować i rozwijać relacje. Jeśli jesteś handlowcem lub w jakimkolwiek obszarze odpowiadasz za relacje z klientami – pewnie nie raz zdarzyło Ci się wysłać do klienta maila z podziękowaniem za spotkanie. W rekrutacji działają bardzo podobne zasady. Dziś zaproponujemy Ci elegancki sposób podziękowania za udane spotkanie rekrutacyjne. Takie działanie z pewnością nie zagwarantuje Ci otrzymania oferty pracy, ale jest jednym z elementów Twojej autoprezentacji, pozycjonowania się na profesjonalistę i budowania dobrej relacji z rekruterem.

Szanowna Pani Anno,

bardzo serdecznie dziękuję za nasze spotkanie dotyczące współpracy na stanowisku Specjalisty ds. Obsługi Klienta. Nasza rozmowa była dla mnie bardzo ważna i jestem bardzo podekscytowana możliwością dołączenia do Waszego zespołu.

Podczas spotkania wspomniała Pani o tym, że poszukujecie osoby o szczególnie rozwiniętych umiejętnościach w obszarze zdobywania nowych Klientów i budowania długofalowych relacji opartych na zaufaniu. Mam nadzieję, że udało mi się Panią przekonać do tego, że dzięki zadaniom, które realizowałam na stanowisku Specjalisty ds. Sprzedaży w firmie XYQ, pozyskałam odpowiednie umiejętności i wypracowałam solidne kompetencje, które pozwoliły mi osiągać sukcesy sprzedażowe na poprzednim stanowisku. Jestem przekonana, że swoje umiejętności mogłabym skutecznie wykorzystać podczas współpracy w Waszym zespole.

Mam nadzieję, że podczas naszego spotkania udało mi się przedstawić moje doświadczenia i sukcesy w rzetelny i wyczerpujący sposób. Gdyby pojawiły się z Pani strony dodatkowe pytania – jestem do dyspozycji. Chętnie też udostępnię numer kontaktowy do mojego poprzedniego przełożonego, który z pewnością potwierdzi moje kompetencje i potwierdzi moje sukcesy

 

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Szczęśliwa

 

Co myślicie o takim podziękowaniu? Czy próbowaliście kiedyś podziękować za spotkanie w podobny sposób?


O autorze

 

Marta Barszczewska - od ponad 5 lat w szczęśliwym, pełnym wzajemnej miłości i fascynacji związku z branżą HR. Lubi wpadać na głębokie wody i rozpracowywać najtrudniejsze sytuacje. Zawodowo związana z agencją doradztwa personalnego, w której pełni funkcję Recruitment Managera. Z wielką pasją buduje miejsce, dla wszystkich tych, którzy zmierzają się z zawodowymi wyzwaniami – serwis happyhr.pl. Po pracy wielka fanka swojego psa Antosia, Nowego Jorku i poszukiwania niezwykłości w zwykłych momentach.