Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

ROZWÓJ ZAWODOWY

8 prostych kroków do poprawy Twojej kreatywności

Z kreatywnością jest jak ze sportem – im więcej trenujesz, tym lepsze osiągasz wyniki. Wbrew pozorom to nie cecha wrodzona a nabyta, a to znaczy, że poprzez odpowiednie ćwiczenia możesz pobudzić i zwiększyć swoją kreatywność. Oto kilka prostych rad, które pozwolą Ci podnieść poziom twórczego myślenia.

Odkryj w sobie dziecko

P-obudź kreatywność

Kreatywność. Musisz być kreatywny. Poszukujemy kreatywnych pracowników. Słowo „kreatywność” w ostatnim dziesięcioleciu zrobiło zawrotną karierę. Odmieniane jest przez wszystkie możliwe (i niemożliwe również) przypadki. Na pewno wiele razy wpisywałeś/aś w swoje CV: jestem kreatywny/a i pomysłowy/a, albo czytałeś w ogłoszeniach, że firma poszukuje osób kreatywnych, poszukujących niestandardowych rozwiązań. Pachnie sztampą.

Lepiej się zwolnić czy być zwolnionym? Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy?

Rekrutacja nowych pracowników jest czasochłonna i kosztowna. Gdy pracodawca znajdzie już idealnego kandydata, chce by pozostał on w firmie jak najdłużej – zwłaszcza, że na początkowym etapie współpracy firma musi zainwestować swój czas i pieniądze w przeszkolenie nowego pracownika i wdrożenie go w swoje zadania. Nowy pracownik dopiero po pewnym czasie pracuje maksymalnie wydajnie, generując odpowiedni zysk dla firmy. To brzmi dosyć nieprawdopodobnie, ale aż około 1/3 ludzi zwalnia się w ciągu pierwszych pół roku od rozpoczęcia pracy.

Ocena roczna – oswoić, polubić i wykorzystać :)

Kolejny rok właśnie za nami. Jeśli pracujecie w firmie, która może pochwalić się rozwiniętym i  w miarę sprawnie funkcjonującym działem HR – z pewnością Was również czeka ocena roczna/spotkanie roczne/rozmowa roczna (stosuje się różne triki i zamienniki tej mrożącej krew w żyłach OCENY, ale i tak wiadomo co cho!). Ocena roczna faktycznie wielokrotnie generuje strach w oczach tych, którzy mają zostać jej poddani. Skojarzenie z oceną być może przywodzi na myśl koniec roku szkolnego, świadectwo z nie-zawsze-czerwonym paskiem i reprymendę ze strony surowych rodziców.

Studia - świadomy wybór czy kanapki z keczupem? :)

Studia to dla niektórych to etap najmocniejszych wrażeń i nieprzewidzianych zdarzeń. Etap najlepszych imprez, kanapek z keczupem, romansów z paniami w dziekanacie i grubych pieniędzy zostawianych przed sesją w punkcie ksero (no, Ci co nigdy nie robią notatek, choć zawsze przed sesją obiecują sobie że zaczną, doskonale wiedzą o co kaman!).

Dla innych to etap, który trzeba przejść, żeby w przyszłości zapewnić sobie lepsze, bardziej dostatnie życie, opiekę medyczną dla siebie i rodziny i uznanie sąsiadów.