Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

Za $5 będę Twoją dziewczyną na facebooku – czyli kuriozalne możliwości zarobku jakie daje internet!

Pomysły na pracę

W USA istnieje bardzo popularny serwis fiverr.com, gdzie użytkownicy reklamują swoje usługi, w szczególności te dotyczące branży internetowej – wszystkie usługi wycenione są po uniwersalnej stawce w wysokości $5.

Wykonam logo, zrobię tłumaczenie, napiszę CV – to oczywiście nudny standard. Wzięliśmy jednak pod lupę inne, nieco bardziej niestandardowe oferty – w pierwszym momencie wydają się one mocno absurdalne, ale po przemyśleniu... niestety nadal są absurdalne:)

„I will be your girlfriend on Facebook for one week” – oferta zawiera zdjęcie kuszącej dziewczyny niczym z żurnala, która przez swój facebookowy profil, poinformuje wszystkich innych użytkowników, że jesteście w szczęśliwym związku. Co więcej – aby Was uwiarygodnić, będzie pisała przesłodkie posty na Twoim wallu (uwaga! maksymalnie dwa dziennie!:) – słowem, dla wszystkich znajomych i Twoich ex, całość będzie wyglądała dokładnie tak, jakbyś chodził na randki z najlepszą panną w mieście! Całościowy koszt  – $5.

Jej profil to profeska – mnóstwo fotek, galeria, pełna historia, nie jest to prowizoryczny profil założony tydzień wcześniej. W opisie oferty zapewnia, że Twoja ex oszaleje z zazdrości. Ofeta za $5 przewiduje, że będzie Twoją dziewczyną przez tydzień, ale możesz wykupić pakiet extra i za jedyne $10 przedłużyć ten okres do miesiąca. Każda z ofert ma również opcje dodatkowe, na przykład „nowa dziewczyna” może opisywać na Twoim facebooku jak świetnie wypadłeś na wczorajszej randce, co jedliście wczoraj na kolacje i w jakiej knajpie bawiliście się w sobotni wieczór. 

„I will make your girlfriend jealous or boost your ego”, „I will write flirt comments on your facebook for $5” – takich ofert jest mnóstwo. Jest to dosyć przerażające, kiedy analizujemy to na płaszczyźnie socjologicznej, psychologicznej itd.. Jedynie na płaszczyźnie ekonomicznej wszystko się zgadza – popyt&podaż, są klienci, są oferty, jest biznes.