Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

MOTYWACJA

Postanowienia noworoczne. Jak ich dotrzymać?

Wiedzieliście, że aż 80% ludzi co roku postanawia poprawę i wyznacza sobie postanowienia noworoczne? A wiecie ilu spośród nich konsekwentnie ich dotrzymuje? Zaledwie 8%! 

Jest początek lutego – wielce prawdopodobne zatem, że właśnie przeżywacie pierwsze kryzysy, rozczarowania i frustracje z tytułu niedotrzymanych postanowień noworocznych. Postanowienia noworoczne z pewnością warto podejmować, jednak co robić, aby ich dotrzymać? Macie szansę na korektę postanowień na 2015! :)

Chęć jest, ale czy moja?

Co ma świeca do motywacji?

Na początek krótka łamigłówka:

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w pokoju, w którym stoi stół. Na stole znajdujesz świecę, zapałki i pudełko pinezek. Ściana ma fakturę tablicy korkowej. Twoje zadanie polega na tym, aby przymocować zapaloną świecę do ściany w taki sposób, aby wosk nie kapał na stół.

Zanim zdradzimy rozwiązanie, podzielimy się z Wami pewną ciekawostką.

Motywowanie zespołu w pigułce

Bez wątpienia każdy szef zespołu marzy o zmotywowanym, pełnym dobrej energii i zadowolonym ze swojej pracy zespole. Zmotywowany zespół pracuje wydajniej, lepiej radzi sobie w trudnych sytuacjach, lubi swoją pracę i samoistnie generuje dobrą atmosferę i ducha współpracy.

Pozapłacowe motywowanie pracowników dla wielu menedżerów nadal pozostaje jednak zupełną utopią, grą nie wartą świeczki i parą w gwizdek. Opowieści z serii „kij i marchewka”, „płacę i wymagam” to nadal szlagiery niektórych polskich przedsiębiorstw.