Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

KORPOLIFE

Najczęściej spotykane typy rekruterów

Wśród osobowości rekruterów można znaleźć prawdziwe perełki. Zdarzyło Wam się spotkać podczas rozmowy kwalifikacyjnej któryś z poniższych gatunków? :) 

Czy warto zgrywać niedostępnego kandydata

Kiedy kandydat i rekruter siadają do rozmów, zazwyczaj mają wspólny cel.

Celem Kandydata jest najczęściej poprawa swoich warunków, wykorzystanie w pełni swojego potencjału, rozwój umiejętności, lepsze zarobki

Jeśli chcesz uniknąć depresji pourlopowej, dobrze zaplanuj swój urlop

Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Ci, którzy są w gronie „przed urlopem” uchodzą w biurze za dzieci szczęścia. Ci, którzy wypstrykali się już z urlopu w tym sezonie, smętnie kręcą się po biurowych korytarzach, podnosząc się z pourlopowego kryzysu, w oczekiwaniu na choćby jeden krótki-dłuższy-weekend. Swoją drogą, siedząc właśnie w klimacie ciężkiego powietrza panującego w naszym biurze (upały!), podziwiamy za rozsądek tych wszystkich, którzy potrafili zaoszczędzić jeszcze kilka dni urlopu. I łączymy się w bólu z tymi wszystkimi, którzy tego urlopu nie mają.

Wynagrodzenia w HR

Zazwyczaj wynagrodzenie jest kluczową informacją, która interesuje nas najbardziej. Nierzadko jego wysokość decyduje o tym, w którym kierunku chcemy rozwijać się zawodowo. Od nas dowiesz się, na jakie zarobki możesz liczyć w HRach.

Według najbardziej miarodajnego Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak&Sedlak w 2014 roku, mediana wynagrodzeń w działach HR wyniosła 5 000 zł brutto miesięcznie. Jest to o 850 zł więcej niż wyniosła mediana dla całego badania.

Sprawdź jak stan twojego biurka wpływa na twoją efektywność

Z pozoru wydaje się mało strategicznym narzędziem pracy – w końcu to tylko miejsce, przy którym Ty i Twoje dokumenty, kserówki, raporty, wspólnie spędzacie większość dnia. Okazuje się jednak, że wygląd biurka wpływa na Twoją efektywność oraz kreatywne myślenie.

Charaktery&charakterki czyli najbardziej popularne typy pracowników

Pracownicy firm są niezwykle zróżnicowanym i kolorowym gatunkiem. Niektórych lubimy od pierwszego kontaktu, innych unikamy lub wolimy z nimi nie zadzierać, jeszcze inni powodują naturalny uśmiech na twarzy... lub potrzebę wyjścia na papierosa.

1. Bardziej papieski niż sam papież

Zimowy spadek nastroju - jak się nie dać?

Sezonowe zaburzenia afektywne (seasonal affective disorder, SAD) widnieją w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. Charakteryzują się one m.in. obniżonym nastrojem, ubytkiem energii, zmniejszeniem aktywności i generalnym "nie-chceniem". Zaniżona jest również zdolność do odczuwania przyjemności. Często pojawia się zmęczenie, nawet tuż po pokonaniu 150 metrów z autobusu do biura. Sen staje się zaburzony, a apetyt obniżony. Samoocena i pewność siebie również leci na łeb na szyję.

Facebook w pracy – sprawdź czy Ty też jesteś cyberloaferem :)

Zacznijmy od definicji pewnego nieco egzotycznego słówka – cyberloafing. Cyberloafing oznacza wykorzystywanie dostępu do internetu w godzinach pracy, do celów prywatnych. Najbardziej powszechne objawy cyberloafingu to surfowanie w sieci, czatowanie, sprawdzanie prywatnej poczty email, zakupy online. Facebook. A wszystko to w godzinach pracy.

Strony