Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

DOBRE CV

Jak dobrze napisać CV

Jak dobrze napisać CV? To pytanie, które pojawia się w głowie zarówno świeżo upieczonych absolwentów, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z rynkiem pracy, jak i doświadczonych pracowników, którzy przygotowują się do zmian zawodowych.

Opinie na temat tego, jak powinno wyglądać dobre CV są różne. Jedni uważają, że zawartość CV nie powinna przekraczać jednej strony formatu A4. Inni twierdzą, że im bardziej kreatywnie i nietuzinkowo, tym lepiej.

Często zadawane pytania dotyczące dobrego CV

Poprawne i skuteczne CV wymaga mnóstwa pracy i skupienia. Bez wątpienia trzeba się przyłożyć. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na absolutnie fundamentalne pytania dotyczące dobrego CV. Bez tego ani rusz :)

 

Czy umieszczać w CV adres zameldowania czy adres zamieszkania?

W CV zamieść adres zamieszkania. Rekrutera może interesować to, w jakiej części miasta mieszkasz, np. żeby ocenić czy dojazd do firmy będzie dla Ciebie w miarę dogodny. Adres zameldowania raczej nie ma dla rekrutera znaczenia.

Najbardziej popularne wpadki w CV

Przyjrzeliśmy się kilkudziesięciu życiorysom, które przeszły przez nasze ręce w ostatnich kilku dniach, w odpowiedzi na różne oferty pracy. Nasz dzisiejszy konkurs na najbardziej powszechne wpadki w CV, bezkonkurencyjnie wygrywają wpadki...

Wpadki fotograficzne

CV - jakich słów unikać

Używanie niektórych wyrażeń w CV może bardzo negatywnie wpływać na kreowanie Twojego wizerunku. Jakich słów powinieneś unikać jak ognia w swoim CV?

Zapchajdziury

Błędem, który popełnia większość z nas (nawet osoby pracujące w działach rekrutacji i selekcji!) to używanie zbyt ogólnych sformułowań. "Zdolność szybkiego uczenia się", "umiejętność pracy w grupie", "zdolność rozwiązywania problemów" czy "zdolności interpersonalne" to tylko wierzchołek góry lodowej.

O dobrym CV z perspektywy rekrutera

Jeśli od dłuższego czasu bezskutecznie poszukujesz pracy, zachęcamy Cię do odkurzenia Twojego CV. Jeśli wpadasz w grono tych osób, które od wielu miesięcy nie modyfikowały swojego CV, a nawet do niego nie zaglądały, z automatu klikając WYŚLIJ w odpowiedzi na ofertę pracy – najwyższa pora na to, aby wypuścić trupa z szafy, wpuścić trochę świeżego powietrza i nadać mu trochę nowego życia.  

Dlaczego jest to takie ważne?

Zadbaj o swój udany debiut na rynku pracy!

Jesteś tegorocznym maturzystą/absolwentem i poszukujesz swojej pierwszej pracy? Jesteś oszołomiony, podekscytowany, pewny siebie i przekonany o tym, że pracodawcy na Ciebie czekają? Słusznie! Trzeba być optymistą! :)

Jednak aby Twoje pierwsze zderzenie z rynkiem pracy nie skończyło się bolesnym upadkiem – koniecznie zadbaj o kilka szczegółów!

3 małe rzeczy, które błyskawicznie sprawią, że Twoje CV będzie ciekawsze

Pierwsza mała rzecz

W górnej części Twojego CV,  pod danymi osobowymi  ale przed informacjami o Twoich doświadczeniach zawodowych, umieść coś na zasadzie 2-3 zdaniowego profilu zawodowego. Ten sprytny zabieg sprawi, że znacznie ułatwisz rekruterowi identyfikację Twoich najmocniejszych stron. Niech to będzie kwintesencja Twojej wartości jako kandydata/pracownika. Niech rekruter po pierwszym spojrzeniu na Twoje CV wie, z kim ma do czynienia.