Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

Pierwsza praca

Jesteś świeżo upieczonym kandydatem, który przygotowuje się do wejścia w życie zawodowe i szuka pomysłu na swoją karierę? Jeśli rozpoczynasz swoje zmagania z rynkiem, poszukując swojej pierwszej pracy, pewnie już wiesz że łatwo nie jest. Z pierwszą pracą jest jak z pierwszą randką – bardzo dużo stresu na początku... a potem z górki. Pierwsza praca oznacza nabieranie rozpędu ale często generuje również pytania i wątpliwości np. o to jakie są Twoje prawa, na jaką umowę czy system rozliczania warto się zgodzić.

Pierwsza praca to również praktyki, staże i wolontariat. Poszukując swoich pierwszych zawodowych doświadczeń masz ten przywilej, że możesz posługiwać się kategorią swoich pasji i zainteresowań, które powinieneś brać pod uwagę podejmując decyzje zawodowe. Warto mieć świadomość, że pierwsza praca często determinuje to, co zadzieje się dalej w Twojej karierze.

W tym rozdziale piszemy o tym jak zadbać o Twoje pierwsze CV, a także jak przygotować się do pierwszej rozmowy rekrutacyjnej. Wiemy, że osoby poszukujące swojej pierwszej pracy, szczególnie mocno potrzebują wsparcia. Chcemy przygotować Cię do podjęcia Twojej pierwszej wymarzonej pracy.


Rekruter - Twój przyjaciel czy wróg

3 Sierpień, 2016
Rekruterka przepytująca kandydata

Jakie macie skojarzenia ze słowem „rekruter”?

Rekruter jawi się w głowie większości osób ubiegających się o pracę jako samo zło. Jako ktoś, kogą rolą jest obnażenie naszej niewiedzy i braku kompetencji. Jako ktoś, kto czerpie satysfakcję z wpuszczenia nas w ogień trudnych krzyżowych pytań dowodzących, że jesteśmy beznadziejnymi kandydatami… Ale czy na pewno?

Poniżej kilka...

Jak sprawić wrażenie osoby pewnej siebie

2 Sierpień, 2016
Niepewny siebie kandydat

Spotkanie oko w oko z rekruterem to sytuacja na tyle stresująca, że może odebrać pewność siebie nawet tym, którzy doskonale znają swoją wartość, brylują w sytuacjach towarzyskich i są pewni swoich umiejętności. Co można zrobić, żeby w sytuacjach nagłego spadku wiary w swoje możliwości, mimo wszystko zostać odebranym jako osoba pewna siebie? 

Niezawodne zabiegi, które sprawią że...

Jak dotrzeć do najciekawszych ofert pracy

19 Wrzesień, 2015
Rozmowa kwalifikacyjna

Coraz więcej ofert pracy, które pojawiają się na rynku to tzw. “ukryte oferty” (“ukryte” w tym sensie, że nie są widoczne na portalach ogłoszeniowych czy w innych mediach). Warsztat rekruterów zmienia się w kierunku tzw. poszukiwań bezpośrednich, które zakładają dotarcie do odpowiednio wyselekcjonowanej grupy kandydatów. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że śledząc...

Zysk czy wyzysk - kilka słów o bezpłatnych stażach

8 Sierpień, 2015
Bezpłatny staż

Śledząc ogłoszenia na portalach pracy trudno przegapić dosyć pojemną sekcję ofert, gdzie lista wymagań wobec kandydatów nie jest wcale krótsza niż w przypadku pozostałych ogłoszeń. Tym, co definiuje wyjątkowość tych ofert jest to, że pracodawca szerokim gestem proponuje: najczęściej możliwości rozwoju i współpracę w fantastycznym zespole, współudział w ciekawych projektach, w zamian za…...

Zaraz kończę studia! 7 rad dla przyszłych absolwentów

30 Marzec, 2015

My też kiedyś byliśmy w tym miejscu. Oznacza to, że wiemy jak czuje się osoba, która lada moment skończy studia. Dlatego właśnie sprzedajemy Wam garść dobrych rad, jak dobrze wejść na rynek pracy.

1. Postaw na pasję!

Znajdź obszar, który oscyluje wokół Twoich zainteresowań i w tym kierunku skieruj swoje pierwsze zawodowe kroki. Nie pozwól...

Powiązania, połączenia, sieci – portale zawodowe dla laików

4 Marzec, 2015
networking zawodowy

Dziś nie wystarczy być po prostu dobrym w swoim fachu. Dziś wypada, a wręcz mocno należy, dobrze zaprezentować swoją sylwetkę zawodową w sieci – podzielić się osiągnięciami i zamanifestować swoje sukcesy reszcie świata (w tym: potencjalnym pracodawcom!). Po to właśnie stworzono portale zawodowe takie, jak LinkedIn oraz Goldenline. Czy potrzebnie?

...

Zagrywki rekruterów

23 luty, 2015

Nie tylko Ty, jako kandydat do pracy, przygotowujesz się do rozmowy rekrutacyjnej. Również osoba sprawdzająca Twoje kompetencje musi dokładnie zaplanować spotkanie. Jak manipulują nami rekruterzy, by uzyskać informacje, o które im chodzi?

Poczekasz sobie, poczekasz

9 na 10 rekruterów każe kandydatom na siebie czekać. Recepcjonistka lub asystentka prowadzi...

Przygotuj się i bądź sobą - 8 niezawodnych wskazówek przed spotkaniem rekrutacyjnym

5 luty, 2015
Wskazówki przed spotkaniem rekrutacyjnym

Szukasz wymarzonej pracy. Wysłałeś/aś swój życiorys do kilku firm i...udało się! Rekruter zadzwonił i zaprosił Cię na spotkanie. Nasze gratulacje! Pierwszy krok już za Tobą! Teraz pozostało tylko przygotować się do rozmowy w cztery oczy.

Poniżej znajdziesz 8 prostych, ale niezawodnych wskazówek, dzięki którym zrobisz mocne wrażenie podczas spotkania a także unikniesz wpadek.

...

Z pamiętnika poszukiwaczki pracy czyli prawdziwa opowieść z morałem :)

26 Styczeń, 2015
Pamiętnik rekrutera

Pamiętam czas, kiedy będąc już absolwentką studiów wyższych... ba! Będąc już nawet Panią magister z oceną celującą w indeksie, rozpoczęłam poszukiwania „pierwszej prawdziwej pracy”. Z racji tego, że od zawsze starałam się podchodzić bardzo świadomie do „zarządzania własną karierą”, jeszcze podczas studiów uwielbiałam angażować się w różne inicjatywy, staże, praktyki. Bardzo liczyłam na to...

Najbardziej popularne wskazówki dla świeżo upieczonych kandydatów

8 Styczeń, 2015
Kandydat do pracy

Kiedy jesteś potencjalnym kandydatem na pracownika i czeka Cię rozmowa rekrutacyjna, z dużą szansą natychmiast w Twoim otoczeniu pojawiają się siewcy dobrych rad – Twoja dziewczyna, chłopak, mama i siostra. Oni wszyscy wiedzą najlepiej co musisz zrobić, żeby dobrze wypaść, a gdyby to oni byli na Twoim miejscu, to absolutnie z miejsca dostaliby tę robotę! :)

Pewnie zdarzyło Ci się...

Strony