Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

O nas

Skąd się wzięliśmy?

Wielokrotnie sącząc poranną kawę rozmawialiśmy o tym, że chcielibyśmy tworzyć coś wspólnie. Branża HR jest tą, na której znamy się najlepiej. Przestrzeń internetu jest miejscem, w którym jesteśmy od zawsze. Wiedzieliśmy, że chcemy mówić/pisać/tworzyć wartościową treść wynikającą z naszych zainteresowań. Z tej właśnie wiedzy, uzupełnionej o potrzebę działań i wiarę w to, że się uda – powstało happyhr.pl

Kim jesteśmy?

Lubimy HR. Zajmujemy się tą branżą, na co dzień prowadząc procesy rekrutacyjne na różne stanowiska. Ale też kiedyś byliśmy i z pewnością jeszcze będziemy kandydatami, którzy będą poszukiwali pracy. Wiemy o tym jak szybko zmieniają się trendy w rekrutacji. Wiemy o tym, jak szybko zmieniają się oczekiwania rekruterów wobec kandydatów. Wiemy też o tym, jak szybko zmieniają się cenne kompetencje poszukiwane na rynku pracy. Chcemy być na bieżąco żeby nie wypaść z obiegu. Co więcej, chcemy zadbać o to abyście Wy również byli na bieżąco :)

Dokąd zmierzamy?

Wielokrotnie obserwowaliśmy sytuacje, gdzie mając po jednej stronie mocnego kandydata, a po drugiej stronie fajnego pracodawcę, proces rekrutacji kończył się fiaskiem – często ze względu na brak zrozumienia wzajemnych interesów i oczekiwań lub prostych błędów komunikacyjnych. Ale najczęściej z braku umiejętności opowiadania o swoich sukcesach i swobodnego prezentowania swoich mocnych stron. Wyznacznikiem naszego sukcesu będą dojrzalsi i pewniejsi siebie kandydaci, czerpiący z naszych wskazówek. Miarą naszego zadowolenia będą procesy rekrutacyjne, w których uczestniczycie – zakończone sukcesami.

Dlaczego „happy”?

Nie jesteśmy portalem wiedzy. Jesteśmy portalem praktyki. Lubimy rzeczy fajne, proste i trafne. Jesteśmy dalecy od moralizatorstwa i rodzicielskiego tonu. Proponujemy łatwe i przyjazne rozwiązania.

Kontakt