Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy pracodawcy zawsze weryfikują referencje?

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Czy pracodawcy zawsze weryfikują referencje?

  Witam,
  Moje główne pytanie - czy pracodawcy zawsze weryfikują referencje?

  W ostatnim czasie miałam 3-miesięczny epizod pracy jako szef zespołu w dużej kawiarni - niestety z wielu przyczyn rozstałam się z tą pracą, w niezbyt przyjaznej atmosferze.

  Obecnie aplikuję do nowej pracy w której wymagane są referencje - chcę podać nazwę kawiarni w której pracowałam ale bez konkretnych namiarów na osoby do kontaktu.

  Pytanie drugie - czy zakładając jednak że bedą weryfikowali moje referencje to czy lepiej od razu powiedzieć o okolicznościach rozstania z poprzednim pracodawcą?

  Ariba

 • #2
  Ariba,
  Wiele osób widzę po wpisach strasznie przeżywa kwestie związane z referencjami - chyba na wyrost. Masz wiele możliwości miękkiego wyjścia z sytuacji.

  Po pierwsze proszenie o wpisanie referencji jest czasami elementem szablonowego działania rekruterów - więc często finalnie do weryfikacji tych referencji nie dochodzi, pomimo że taka prośba zawarta jest w wystawionej ofercie.

  Po drugie lepiej wskazać kontakt - bo wtedy jesteś w stanie bezpośrednio pokierować ewentualny telefon rekrutera, do osoby przez Ciebie wytypowanej - więc potencjalnie najbardziej dla Ciebie życzliwej. W innym przypadku, gdy dajesz nazwę firmy bez kontaktu, powodujesz że przy ewentualnej chęci pozyskania referencji przez rekrutera, nie masz wpływu do kogo tam się dodzwoni.

  Gabi

  Komentarz


  • #3
   Przeczytałam kiedyś na happyhr.pl fajne stwierdzenie - że czasami pytanie rekrutera o podanie osób do referencji to jak prośba o poddanie się badaniu wariografem - nie jest istotna sama referencja ale reakcja kandydata na taką prośbę

   Bejka

   Komentarz

   Pracuję...
   X