Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy pracodawcy zawsze weryfikują referencje?

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Czy pracodawcy zawsze weryfikują referencje?

Witam,
    Moje główne pytanie - czy pracodawcy zawsze weryfikują referencje?

W ostatnim czasie miałam 3-miesięczny epizod pracy jako szef zespołu w dużej kawiarni - niestety z wielu przyczyn rozstałam się z tą pracą, w niezbyt przyjaznej atmosferze.

Obecnie aplikuję do nowej pracy w której wymagane są referencje - chcę podać nazwę kawiarni w której pracowałam ale bez konkretnych namiarów na osoby do kontaktu.

Pytanie drugie - czy zakładając jednak że bedą weryfikowali moje referencje to czy lepiej od razu powiedzieć o okolicznościach rozstania z poprzednim pracodawcą?

Ariba

Ariba,
    Wiele osób widzę po wpisach strasznie przeżywa kwestie związane z referencjami - chyba na wyrost. Masz wiele możliwości miękkiego wyjścia z sytuacji.

Po pierwsze proszenie o wpisanie referencji jest czasami elementem szablonowego działania rekruterów - więc często finalnie do weryfikacji tych referencji nie dochodzi, pomimo że taka prośba zawarta jest w wystawionej ofercie.

Po drugie lepiej wskazać kontakt - bo wtedy jesteś w stanie bezpośrednio pokierować ewentualny telefon rekrutera, do osoby przez Ciebie wytypowanej - więc potencjalnie najbardziej dla Ciebie życzliwej. W innym przypadku, gdy dajesz nazwę firmy bez kontaktu, powodujesz że przy ewentualnej chęci pozyskania referencji przez rekrutera, nie masz wpływu do kogo tam się dodzwoni.

Gabi

Komentarz

Przeczytałam kiedyś na happyhr.pl fajne stwierdzenie - że czasami pytanie rekrutera o podanie osób do referencji to jak prośba o poddanie się badaniu wariografem - nie jest istotna sama referencja ale reakcja kandydata na taką prośbę

Bejka

Komentarz

Pracuję...
      X