Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jestem młodą matką, chcę zostać copywriterką - pytanie o zarobki

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jestem młodą matką, chcę zostać copywriterką - pytanie o zarobki

Drodzy,
    Jestem na macierzyńskim już drugi rok, jakoś ciężko byłoby mi zostawić swoje maluchy same, trochę nie chcę wracać do korpo,
    z drugiej strony chciałabym coś robić. Swojego czasu założyłam prostego bloga gdzie opisuję swoje matczyne sukcesy - piszę tam co jakiś czas.

Zastanawiam się, czy nie dać na oferii swojej oferty na copywriting? Mogłabym pisać na blogach o podróżach, muzyce, psychologii dzieci itd.. może nie na każdy temat ale na wiele

Gdybym mogła połączyć bycie w domu + pracę byłoby po prostu cudnie - wyobrażam sobie wieczorkiem jak połoze dzieciaki że robię kawkę i piszę...

Zatem dwa pytania:

1) Gdzie szukać takich zleceń, gdzie poza oferią się ogłaszać?
    2) Na jakie zarobki można liczyć? Słyszałam o stawkach 5zł za 1000 znaków - może ktoś potwierdzić?

Pozdrawiam,
    Irina

Rozpiętość jest duża, zależy o jakim copywritingu mówimy... jest bardzo wiele ogłoszeń za 5 pln za 1000 znaków ale to są ehmmm... pisanie pod zaplecza SEO gdzie chodzi o tekst i słowa kluczowe a mniej o wartość merytoryczną i poprawną gramatykę.

Jeśli Ci się uda i nawiążesz współpracę z porządnym serwisem z merytorycznymi tekstami, to za jeden artykuł możesz dostać kiladziesiąt złotych.

Gdzie szukać? No raczej Oferia ewentualnie inne portale ze zleceniami dla freelancerów.

Garry

Komentarz

Irina,
      Wszystko zależy jaką masz wiedzę i doświadczenie w danym temacie. Jeśli jesteś po studiach psychologicznych a chcesz pisać teksty do portalu o jeżdzeniu na nartach to rzeczywiście 5zl za 1000 znaków będzie adekwatne Ale jeśi masz wykształcenie medyczne i będziesz pisała do portalu o zdrowiu - to możesz swoje teksty traktować jako eksperckie i brać porządne pieniądze.

Pozdrawiam,
      Majka

Komentarz

Pracuję...
      X