Porady dla poszukujących pracy - happyhr.pl

3 małe rzeczy, które błyskawicznie sprawią, że Twoje CV będzie ciekawsze

Ciekawe CV

Pierwsza mała rzecz

W górnej części Twojego CV,  pod danymi osobowymi  ale przed informacjami o Twoich doświadczeniach zawodowych, umieść coś na zasadzie 2-3 zdaniowego profilu zawodowego. Ten sprytny zabieg sprawi, że znacznie ułatwisz rekruterowi identyfikację Twoich najmocniejszych stron. Niech to będzie kwintesencja Twojej wartości jako kandydata/pracownika. Niech rekruter po pierwszym spojrzeniu na Twoje CV wie, z kim ma do czynienia.

 
Wskazówka

Profesjonalny manager i rekruter z doświadczeniem w zarządzaniu zespołem, o wysoko rozwiniętych kompetencjach w obszarze HR. Główne obszary specjalizacji:

- rekrutacja i selekcja kandydatów na stanowiska średniego i wyższego szczebla;
- prowadzenie i koordynowanie rekrutacji masowych na stanowiska niższego i średniego szczebla;
- skuteczne zarządzanie kilkuosobowym zespołem;
- umiejętność budowania pozytywnych i trwałych relacji biznesowych z kontrahentami;

 
Wskazówka

Skuteczna, świetnie zorganizowana i profesjonalna asystentka z doświadczeniem w pracy w ramach dużej organizacji. Wyspecjalizowana w organizowaniu podróży służbowych, skutecznym zarządzaniu kalendarzem 5 Dyrektorów a także przygotowywaniu tłumaczeń. Wielozadaniowa i doskonale działająca na krótkich terminach realizacji. 

Druga mała rzecz

Pod każdym doświadczeniem zawodowym opisanym w CV dorzuć krótką informacją o swoim największym sukcesie/osiągnięciu podczas pracy na danym stanowisku. Pisząc o sukcesach, pisz o konkretach. Podawaj konkretne wartości, procenty, liczbę klientów, kontraktów czy projektów.

 
Wskazówka

Mój sukces: znaczne podniesienie realizacji planów finansowych oddziału. Realizacja ok. 240% oczekiwanego planu w pierwszym kwartale 2014 roku. Pozyskanie 5 nowych klientów w pierwszych 3 miesiącach pracy.

Trzecia mała rzecz

Zrób porządek w swoim CV. Usuń doświadczenia, które są nieistotne. Pozostaw wyłącznie te treści, które w jakiś sposób korespondują ze stanowiskiem na które aplikujesz albo są kluczowe dla Twoich doświadczeń zawodowych i dalszych planów związanych z Twoją karierą. Dostosuj treść CV do stanowiska, o które się ubiegasz. Jeśli aplikujesz na stanowisko Księgowej, nie musisz wspominać o swoich doświadczeniach w pracy wakacyjnej związanej ze sprzedażą w sklepie.


O autorze

 

Marta Barszczewska - od ponad 5 lat w szczęśliwym, pełnym wzajemnej miłości i fascynacji związku z branżą HR. Lubi wpadać na głębokie wody i rozpracowywać najtrudniejsze sytuacje. Zawodowo związana z agencją doradztwa personalnego, w której pełni funkcję Recruitment Managera. Z wielką pasją buduje miejsce, dla wszystkich tych, którzy zmierzają się z zawodowymi wyzwaniami – serwis happyhr.pl. Po pracy wielka fanka swojego psa Antosia, Nowego Jorku i poszukiwania niezwykłości w zwykłych momentach.